πάμε μπροστά

Κυριακή

11

Μάιος 2014

0

ΣΧΟΛΙΑ

Ανακήρυξη Συνδυασμών Υποψηφίων Περιφερειακών Εκλογών 18 Μαΐου 2014

Δημοσιεύτηκε από , Κατηγορία Δελτία Τύπου, Δημοτικές Εκλογές, Μεγάλα θέματα δήμου, Περιφερειακό Συμβούλιο

Περιφερειακές Εκλογές 2014ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ & ΘΡΑΚΗΣ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΕΒΡΟΥ
ΔΗΜΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

 H ANTIΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΕΒΡΟΥ

Έχοντας υπόψη:

  1. Τις διατάξεις του άρθρου 125 και 134 παρ. 5 του Ν. 3852/2010 «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης- Πρόγραμμα Καλλικράτης» (ΦΕΚ 87Α΄)
  2. Την αριθμ. 7/2014 καθώς και τη διορθωτική 12/2014 Αποφάσεις του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Ροδόπης με τις οποίες ανακηρύχτηκαν για τις εκλογές της 18ης Μαΐου 2014 οι αναφερόμενοι υποψήφιοι συνδυασμών της Περιφερειακής Ενότητας Έβρου της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης

Γνωστοποιούμε ότι:

Για τις εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών περιφερειακών αρχών της 18 Μαΐου 2014 ανακηρύχτηκαν οι παρακάτω συνδυασμοί υποψηφίων.

Α) ΤΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ με το όνομα «ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΥΓΗ» και με έμβλημα που αποτελείται από το κεφαλαίο γράμμα της ελληνικής αλφαβήτου «Ε», το οποίο βρίσκεται εντός δάφνινης στεφάνης, με τους ακόλουθους υποψηφίους:

ΚΙΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ, υποψήφιος περιφερειάρχης

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ ΑΝΑ ΝΟΜΟ:

  1. Καραβέλας Συμεών του Νικολάου, υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης Νομού Έβρου

Υποψήφιοι Περιφερειακοί ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ανά εκλογική Περιφέρεια

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΒΡΟΥ

  1. ΓΑΒΡΙΗΛΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
  2. ΓΕΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  3. ΔΙΜΗΝΙΔΟΥ ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΑ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  4. ΔΟΥΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  5. ΖΟΥΜΠΟΥΛΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  6. ΘΕΟΧΑΡΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  7. ΚΑΛΑΙΤΖΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ
  8. ΚΑΛΑΙΤΖΙΔΟΥ ΣΤΑΜΩ ΤΟΥ ΚΥΠΑΡΙΣΗ
  9. ΚΑΡΑΓΓΕΛΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  10. ΛΕΟΝΤΑΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΪΤΣΗ
  11. ΜΠΑΚΛΑΒΑΡΑΣ ΦΩΤΙΟΣ ΤΟΥ ΗΛΙΑ
  12. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ
  13. ΣΑΠΑΝΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  14. ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

 

Β) Τον ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ με το όνομα «ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ – ΘΡΑΚΗ – ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ» και τοέμβλημα αυτού να αποτελείται από δύο κυματοειδείς παράλληλους δρόμους, τις λέξεις Μακεδονία-Θράκη ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ σε δύο σειρές και υπογράμμιση κάτω από τις λέξεις ΕΛΛΑΔΑ ΜΑΣ και σε τρίτη σειρά το όνομα ΤΕΡΕΝΣ ΚΟΥΙΚ, με τους ακόλουθους υποψηφίους:

Κουϊκ Τέρενς-Σπένσερ-Νικόλαοσ του Φίλιππα, υποψήφιος περιφερειάρχης

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ ΑΝΑ ΝΟΜΟ

1. ΟΥΖΟΥΝΙΔΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Νομού Έβρου.

Υποψήφιοι Περιφερειακοί ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ανά εκλογική Περιφέρεια

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΒΡΟΥ

  1. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΜΑΡΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  2. ΒΟΥΤΣΑ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  3. ΔΟΥΔΑΚΜΑΝΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  4. ΚΙΟΥΤΟΥΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΣΠΑΡΤΑΚΟΥ
  5. ΚΟΠΟΥΚΗ ΝΤΟΡΙΣ-ΘΕΟΔΩΡΑ ΤΟΥ ΆΛΦΡΕΝΤ
  6. ΛΕΛΙΑΤΣΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
  7. ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΟΥ
  8. ΜΑΤΖΑΡΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  9. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  10. ΠΟΥΛΙΟΥ ΛΑΜΠΡΙΝΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  11. ΣΚΙΝΔΡΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  12. ΤΣΑΝΑΚΤΣΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  13. ΦΟΥΤΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

 

Γ) Τον ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ με το όνομα «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ» και με έμβλημα που αποτελείται από τη λέξη ΛΑΪΚΗ και από κάτω τη λέξη ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ και στα δεξιά τους υπάρχει παράσταση γαρύφαλλου με μίσχο και κλίση προς τα αριστερά, με τους ακόλουθους υποψήφιους:

ΤΡΕΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ, υποψήφιος περιφερειάρχης.

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ ΑΝΑ ΝΟΜΟ

1. ΒΛΙΣΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ, Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Νομού Έβρου 

Υποψήφιοι Περιφερειακοί ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ανά εκλογική Περιφέρεια

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΒΡΟΥ

  1. ΑΝΤΩΝΙΑΔΟΥ ΖΩΗ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ,
  2. ΔΕΥΤΕΡΑΙΟΥ-ΓΚΙΔΙΚΑ ΣΤΑΜΑΤΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ,
  3. ΚΑΛΟΥΤΣΑ ΠΕΡΣΙΑ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ,
  4. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ,
  5. ΚΟΥΚΟΡΑΒΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΔΑΜΙΑΝΟΥ,
  6. ΚΟΥΜΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ,
  7. ΚΡΕΩΝΑ ΘΕΑΝΟΥΛΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,
  8. ΜΑΚΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΣΧΑΛΗ,
  9. ΜΑΜΟΥΓΙΩΡΓΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ,
  10. ΜΑΡΓΑΡΙΤΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ,
  11. ΜΙΔΑΛΚΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ,
  12. ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΣΙΔΕΡΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ,
  13. ΜΟΛΑ ΜΟΥΣΤΑΦΑ ΑΜΕΤ του ΧΟΥΣΕΪΝ,
  14. ΜΟΥΛΟΥΔΗΣ ΠΟΛΥΜΕΡΟΣ του ΣΤΑΥΡΟΥ,
  15. ΜΠΑΡΜΠΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ,
  16. ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΣΑΒΒΑ,
  17. ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ,
  18. ΡΙΖΟΥΔΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του ΑΔΑΜ,
  19. ΣΙΣΚΟΥ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ,
  20. ΤΣΙΤΣΑΝΗ ΠΕΛΑΓΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

Δ) Τον ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ με το όνομα «ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ» και με έμβλημα το χάρτη της περιφέρειας της Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης, δηλαδή των Περιφερειακών Ενοτήτων Δράμας, Καβάλας, Ξάνθης, Ροδόπης και Έβρου, συμπεριλαμβανομένων των νήσων της Θάσου και της Σαμοθράκης, τον οποίον περιβάλλουν έξι καμπύλες, κυματιστές, δυναμικές γραμμές με χρώματα κατά σειρά από πάνω προς τα κάτω γαλάζιου, κόκκινου, μπλε, πράσινου, πορτοκαλί και κυανού, οι οποίες ξεκινούν ενωμένες, κατόπιν, σε σημεία, αλληλεπικαλύπτονται, διαχωρίζονται στο μέσον και επανενώνονται έχοντας ανοδική πορεία. Συμβολίζεται η κοινή και ενωμένη επιδίωξη, πέραν χρωμάτων και κομμάτων, όλης της κοινωνίας, για ισχυρή ανάπτυξη, περιφερειακή συνείδηση και κοινωνική συνοχή, με τους ακόλουθους υποψήφιους:

ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, υποψήφιος περιφερειάρχης.

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ ΑΝΑ ΝΟΜΟ

  1. ΠΕΤΡΟΒΙΤΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ, Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Νομού Έβρου

Υποψήφιοι Περιφερειακοί ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ανά εκλογική Περιφέρεια

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΒΡΟΥ

  1. ΒΕΝΕΤΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑΛΗ
  2. ΒΟΥΔΟΥΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  3. ΔΗΜΟΥΔΗ-ΤΖΑΤΖΑΪΡΗ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  4. ΕΞΑΚΟΥΣΤΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
  5. ΖΑΧΑΡΗ ΖΗΝΟΒΙΑ (ΖΗΝΑ) ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  6. ΖΟΥΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
  7. ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΡΑΓΚΟΥ
  8. ΚΑΡΑΚΗ-ΤΣΙΑΚΙΡΗ ΠΑΓΩΝΑ ΤΟΥ ΛΕΜΟΝΗ
  9. ΚΟΥΚΟΥΒΕΛΑ ΖΟΥΜΠΟΥΛΙΑ (ΛΙΤΣΑ) ΤΟΥ ΣΑΡΑΝΤΗ
  10. ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  11. ΛΗΜΝΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  12. ΜΟΣΧΟΦΙΔΟΥ-ΒΛΑΧΟΥ ΕΛΕΟΝΩΡΑ (ΝΟΡΑ) ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  13. ΜΠΟΤΑΪΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  14. ΜΠΟΤΑΝΗΣ ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  15. ΝΑΣΤΟΣ ΣΠΥΡΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
  16. ΤΕΡΤΣΟΥΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΗ
  17. ΤΣΙΒΙΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΕΥΘΥΜΙΟΥ
  18. ΦΟΥΡΚΑΛΙΔΟΥ ΕΥΣΤΡΑΤΙΑ (ΣΑΣΑ) ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
  19. ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ-ΜΗΡΤΣΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ (ΔΩΡΑ) ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  20. ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

 

Ε) Τον ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ με το όνομα «ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ» και σαν έμβλημα έχει αριστερά, τα αρκτικόλεξα ΡΙΖΑ ΑΜΘ, των οποίων τα Ρ, Ι και Α είναι χρώματος γκρίζου, το Ζ κόκκινου χρώματος και μεγεθυμένο και τα ΑΜΘ κόκκινου χρώματος και σε σμίκρυνση, με φόντο το περίγραμμα του χάρτη της περιφέρειας, χρώματος γκρίζου, ενώ δεξιά, τον τίτλο ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ Α. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ – ΘΡΑΚΗΣ, χρώματος μαύρου, με τους ακόλουθους υποψήφιους:

ΜΟΡΦΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΕΣΤΗ, υποψήφιος Περιφερειάρχης.

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ ΑΝΑ ΝΟΜΟ

  1. ΔΟΥΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Νομού Έβρου 

Υποψήφιοι Περιφερειακοί ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ανά εκλογική Περιφέρεια

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΒΡΟΥ

  1. ΑΪΒΑΤΣΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  2. ΓΚΑΡΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ (ΝΑΤΑΣΑ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  3. ΔΕΔΟΓΛΟΥ ΣΠΥΡΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  4. ΕΥΡΩΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  5. ΚΑΪΣΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  6. ΚΟΚΚΟΡΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  7. ΚΥΡΓΙΑΛΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  8. ΜΑΚΡΥΛΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ
  9. ΜΑΛΤΕΖΟΣ ΜΕΝΕΛΑΟΣ ΤΟΥ ΦΩΤΕΙΝΟΥ
  10. ΜΑΡΓΑΡΙΤΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  11. ΜΑΥΡΟΓΕΝΗ ΣΟΥΖΑΝΑ ΤΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗ
  12. ΜΠΕΛΛΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  13. ΝΕΝΕΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  14. ΠΑΝΤΑΖΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  15. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
  16. ΠΑΤΣΙΑ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  17. ΡΟΚΙΔΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  18. ΣΤΑΥΡΟΓΛΟΥ – ΤΣΙΚΟΥΡΑ ΑΘΑΝΑΣΙΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  19. ΤΑΣΙΟΥΔΗΣ ΣΑΡΑΝΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  20. ΤΟΛΑΝΟΥΔΗ ΖΩΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ

 

 ΣΤ) Τον ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ με το όνομα «ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ» και με το έμβλημα του συνδυασμού να απεικονίζει το σχήμα της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης και δύο ανθρώπους σκυμμένους πάνω από το σχήμα της περιφέρειας και έμπροσθεν ενός ηλεκτρονικού υπολογιστή, ενώ παραπλεύρως αυτών αναγράφεται ο τίτλος του συνδυασμού «Γνώση & Συνεργασία», κάτωθι αυτού μια τοξοειδής γραμμή και από κάτω αναγράφεται ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ Α.Μ.Θ. ΤΡΑΪΦΟΡΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ, με τους ακόλουθους υποψήφιους:

ΤΡΑΪΦΟΡΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ, υποψήφιος Περιφερειάρχης.

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ ΑΝΑ ΝΟΜΟ

  1. ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Νομού Έβρου

Υποψήφιοι Περιφερειακοί ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ανά εκλογική Περιφέρεια

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΒΡΟΥ

  1. ΑΝΔΡΙΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΟΥ
  2. ΒΕΝΕΤΙΚΙΔΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟΥ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ
  3. ΓΚΙΩΡΓΚΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
  4. ΚΑΔΟΓΛΟΥ – ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΜΙΛΤΙΑΔΗ
  5. ΚΑΣΙΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  6. ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  7. ΜΠΑΝΤΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  8. ΜΠΑΤΜΑΝΙΔΟΥ ΒΕΡΑ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  9. ΝΙΚΟΛΑΪΔΟΥ ΛΙΑΝΑ ΤΟΥ ΣΕΝΤΙΚΟ
  10. ΠΑΝΑΓΟΥΤΣΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ
  11. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  12. ΣΤΡΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  13. ΤΣΟΛΑΚΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

 

Ζ) Τον ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ με το όνομα «Κοινωνική Συμμαχία ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΘΡΑΚΗ», το έμβλημα του οποίου αποτελείται από ένα γράφημα δένδρου, με σύμπλεγμα τριών (3) ανθρωπόμορφων κορμών, χρώματος κόκκινου, κεραμιδί, γαλάζιου και κλαδιά, αποτελούμενα από φύλλα πράσινα και πορτοκαλί. Όπισθεν του δένδρου σχηματίζεται ένα ημικύκλιο πράσινου χρώματος και κάτωθεν αυτού υφίστανται οριζόντιες πράσινες γραμμές, ως απομίμηση γης. Δίπλα στο έμβλημα στην πρώτη σειρά, υπάρχει η αναγραφή «Κοινωνική Συμμαχία», με γράμματα πεζά χρώματος πορτοκαλί, υπογραμμισμένη με γαλάζια γραμμή. Στη δεύτερη σειρά, αναγράφεται η φράση «ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗ» με κεφαλαία γράμματα μαύρου χρώματος και στην τρίτη σειρά αναγράφεται το σύνθημα (σλόγκαν) του συνδυασμού «με ενιαία περιφερειακή συνείδηση» με πεζά γράμματα, χρώματος πορτοκαλί, με τους ακόλουθους υποψήφιους:

ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, υποψήφιος Περιφερειάρχης.

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ ΑΝΑ ΝΟΜΟ

  1. ΚΑΒΑΡΑΤΖΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ, ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ ΝΟΜΟΥ ΕΒΡΟΥ

 

Υποψήφιοι Περιφερειακοί ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ανά εκλογική Περιφέρεια

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΒΡΟΥ

  1. ΑΛΑΤΖΙΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  2. ΑΡΧΟΝΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
  3. ΒΑΒΙΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  4. ΒΡΕΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΤΟΥ ΓΑΒΡΙΗΛ
  5. ΓΑΛΑΝΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  6. ΚΑΜΑΡΙΑΝΑΚΗ – ΚΥΡΚΟΥΣΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ (ΝΑΝΤΙΑ) ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
  7. ΚΑΡΑΚΥΡΓΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΑ (ΝΤΙΝΑ) ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  8. ΚΑΡΑΣΜΑΝΑΚΗ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑΛΗ
  9. ΚΑΣΙΜΑΤΗ ΑΙΜΙΛΙΑ (ΕΜΥ) ΤΟΥ ΜΑΡΚΟΥ
  10. ΚΕΡΑΜΑΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ
  11. ΚΟΣΙΔΗΣ ΑΓΑΘΑΓΓΕΛΟΣ (ΑΓΓΕΛΟΣ) ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  12. ΜΗΤΣΙΚΑ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  13. ΜΠΑΧΑΡΙΔΟΥ ΧΡΥΣΗ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  14. ΝΙΚΟΛΟΥΔΗ – ΤΖΙΟΡΙΔΟΥ ΧΡΥΣΗ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  15. ΝΤΟΛΑΣ ΙΟΡΔΑΝΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  16. ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
  17. ΣΚΕΥΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  18. ΤΣΙΑΓΚΑΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
  19. ΧΑΤΖΗΓΕΩΡΓΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  20. ΧΑΤΖΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

 

Η) Τον ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ με το όνομα «ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΠΑΡΕΜΒΑΣΗ – ΑΝΤΑΡΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΜΘ» με έμβλημα μια σημαία που κυματίζει δίπλα σε εργοστάσια, με τους ακόλουθους υποψήφιους:

ΜΠΟΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, υποψήφιος Περιφερειάρχης. 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ ΑΝΑ ΝΟΜΟ

  1. ΔΡΑΓΑΝΗΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ, Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Νομού Έβρου

Υποψήφιοι Περιφερειακοί ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ανά εκλογική Περιφέρεια

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΒΡΟΥ

  1. ΓΚΙΟΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  2. ΚΑΡΑΘΑΝΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗ
  3. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΗ (ΣΤΕΛΛΑ) ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
  4. ΛΥΣΙΚΑΤΟΥ ΖΑΝΝΕΤΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  5. ΜΑΚΡΥΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  6. ΜΑΡΓΕΛΛΗ ΜΥΡΤΩ ΤΟΥ ΖΩΗ
  7. ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΚΙΚΗ) ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  8. ΞΟΠΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
  9. ΠΑΠΑΔΙΩΤΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ (ΤΑΣΟΣ) ΤΟΥ ΠΡΟΚΟΠΙΟΥ
  10. ΠΙΤΤΑ ΑΝΝΑ (ΤΑΤΙΑΝΑ) ΤΟΥ ΜΑΞΙΜΟΥ
  11. ΣΟΒΑΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
  12. ΣΤΑΝΤΣΙΔΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
  13. ΤΑΠΕΙΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΤΟΥ ΑΙΜΙΛΙΟΥ

 

Θ) Τον ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ με το όνομα «ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ» και με έμβλημα που αποτελείται από σύνθεση παράστασης εικόνας του χάρτη της Ανατολικής Μακεδονίας Θράκης στο κέντρο, πλαισιωμένης από παράσταση ενός δελφινιού στο βόρειο μέρος, μίας παράστασης δύο ανθρώπων που κρατούνται χέρι με χέρι στο ανατολικό και νότιο μέρος, σειρά σχημάτων που αναπαριστούν πέταλα ηλίανθου στα δυτικά και πάνω από αυτόν τον σχηματισμό υπάρχει η λέξη “Οικολογία” και κάτω από αυτόν τον σχηματισμό υπάρχει η λέξη “Αλληλεγγύη”, με τους ακόλουθους υποψήφιους:

ΓΕΡΟΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ, υποψήφια Περιφερειάρχης.

 

ΥΠΟΨΗΦΙΟΙ ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΕΣ ΑΝΑ ΝΟΜΟ

  1. ΒΟΥΚΟΥΡΕΣΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης Νομού Έβρου

Υποψήφιοι Περιφερειακοί ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ανά εκλογική Περιφέρεια

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΒΡΟΥ

  1. ΓΑΛΕΝΤΖΑΣ ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
  2. ΓΕΡΟΣΤΕΡΓΙΟΥ ΕΥΔΟΞΙΑ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ
  3. ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΚΛΕΑΝΘΗ
  4. ΓΚΑΓΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΤΟΥ ΣΤΕΡΓΙΟΥ
  5. ΚΑΜΑΡΙΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
  6. ΚΟΤΕ ΚΩΣΤΑΝΤΣΑ ΤΟΥ ΛΩΝΗ
  7. ΚΟΥΓΙΟΥΜΤΖΟΓΛΟΥ ΣΑΒΒΑΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
  8. ΛΙΑΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΣΤΕΡΙΟΥ
  9. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΜΟΝΙΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
  10. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΓΕΡΟΣΤΕΡΓΙΟΥ ΙΑΣΩΝ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  11. ΣΑΡΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
  12. ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥ ΕΥΡΙΒΙΑΔΗ
  13. ΤΣΑΓΚΑΛΙΔΟΥ ΜΕΛΑΝΗ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ

 

 

     O ΔΗΜΑΡΧΟΣ                                                 Η   ΑΝΤΙΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΡΧΗΣ

 

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ   ΛΑΜΠΑΚΗΣ                 ΓΕΩΡΓΙΑ   ΜΑΥΡΑΝΕΖΟΥΛΗ-ΝΙΚΟΛΑΟΥ

 

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *