πάμε μπροστά

Δευτέρα

6

Οκτώβριος 2014

0

ΣΧΟΛΙΑ

Εκλογή Προεδρείου Δημοτικού Συμβουλίου, μελών Οικονομικής Επιτροπής και Επιτροπής Ποιότητας Ζωής για τη θητεία από 1/9/2014 έως 5/3/2017 [για 2η φορά – Διαύγεια]

Δημοσιεύτηκε από , Κατηγορία PDF, Δημοσίευση στο "Διαύγεια", Δημοτικό Συμβούλιο, Διαύγεια, Εκλογή Προεδρείου, Επιτροπές, Επιτροπή Ποιότητας Ζωής (Ε.Π.Ζ.), Οικονομική Επιτροπή (Ο.Ε.), Προεδρείο Δ.Σ.

Αναρτήθηκαν στο Διαύγεια την Πέμπτη 25/9/2014 τα αποσπάσματα πρακτικών της 29ης ειδικής συνεδρίασης του δημοτικού συμβουλίου Αλεξανδρούπολης της Κυριακής 21/9/2014, το οποίο συνεδρίασε με παρόντα τα 33 από τα 34 μέλη του (απουσίαζε ο κ. Νικόλαος Βουλγαρίδης και οι 7 δημοτικοί σύμβουλοι που έχουν τεθεί σε αργία, ενώ μετά την ψηφοφορία για πρόεδρο αποχώρησε η κ. Ελένη Ιντζεπελίδου-Συτμαλίδου) με θέματα την εκλογή του προεδρείου Δημοτικού Συμβουλίου και των μελών της Οικονομικής Επιτροπής και της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής.

Θυμίζουμε ότι η συνεδρίαση της Κυριακής 7/9/2014 με την ίδια θεματολογία ακυρώθηκε από τον γ.γ. αποκεντρωμένης διοίκησης Μ-Θ κ. Καρούντζο  λόγω συμμετοχής στις διαδικασίες δημοτικών συμβούλων που τέθηκαν σε αργία αναδρομικά από 1/10/2014 – δείτε ανάρτηση της 16/9/2014.

 

29ο Ειδικό Δ.Σ. – Εκλογή Προεδρείου, Μελών ΟΕ και ΕΠΖ (21/9/2014) (πηγή: radiomax.gr & Γιάννης Ναλμπάντης)

29ο Ειδικό Δ.Σ. – Εκλογή Προεδρείου, Μελών ΟΕ και ΕΠΖ (21/9/2014) (πηγή φωτό: radiomax.gr & Γιάννης Ναλμπάντης)

Τα αποτελέσματα των ψηφοφοριών έχουν ως εξής:

Το Προεδρείο του Δ.Σ. του Δήμου Αλεξανδρούπολης από 1/9/2014 έως 5/3/2017 (από αριστερά ο αντιπρόεδρος κ. Ταρτανής, στη μέση ο πρόεδρος κ. Γκοτσίδης και δεξιά ο γραμματέας κ. Αραμπατζής)

Το Προεδρείο του Δ.Σ. του Δήμου Αλεξανδρούπολης από 1/9/2014 έως 5/3/2017 (από αριστερά ο αντιπρόεδρος κ. Ταρτανής, στη μέση ο πρόεδρος κ. Γκοτσίδης και δεξιά ο γραμματέας κ. Αραμπατζής) (πηγή φωτό: radiomax.gr)

Προεδρείο Δημοτικού Συμβουλίου

  1. Πρόεδρος ο κ. Αγγλιάς Θεόδωρος του Αργυρίου (με 21 ψήφους από τις 33)
  2. Αντιπρόεδρος ο κ. Ταρτανής Ιωάννης του Γεωργίου (με 28 ψήφους από τις 32 – μετά την ψηφοφορία για πρόεδρο αποχώρησε η κ. Ελένη Ιντζεπελίδου-Συτμαλίδου)
  3. Γραμματέας ο κ. Αραμπατζής Κυριάκος του Πασχάλη (με 28 ψήφους από τις 32)

Η θητεία των μελών του προεδρείου αφορά την περίοδο από 1.9.2014 έως 5.3.2017.

Οικονομική Επιτροπή

Πρόεδρος της Επιτροπής είναι ο Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης κ. Λαμπάκης Ευάγγελος.

Ως τακτικά μέλη εκλέχθηκαν:

  1. Ο κ. Γερακόπουλος Χρήστος του Ευστρατίου (με 32 ψήφους από τις 32 – μετά την ψηφοφορία για πρόεδρο αποχώρησε η κ. Ελένη Ιντζεπελίδου-Συτμαλίδου)
  2. Ο κ. Ουζουνίδης Γεώργιος του Ιγνατίου (με 32 ψήφους από τις 32)
  3. Ο κ. Παντελίδης Γεώργιος του Φωτίου (με 32 ψήφους από τις 32)
  4. Ο κ. Βαμβακερός Αντώνιος του Δημητρίου (με 32 ψήφους από τις 32)
  5. Ο κ. Ζητάκης Παναγιώτης του Ιωάννη (με 32 ψήφους από τις 32)
  6. Ο κ. Θυμιανίδης Κωνσταντίνος του Ιωάννη (με 30 ψήφους από τις 32)
  7. Η κ. Τρέλλη Φανή του Αποστόλου (με 31 ψήφους από τις 32)
  8. Ο κ. Μιχαηλίδης Παύλος του Αναστασίου (με 31 ψήφους από τις 32)

Ως αναπληρωματικά μέλη εκλέχθηκαν:

  1. Ο κ. Χατζηαναγνώστου Κωνσταντίνος του Γεωργίου (με 32 ψήφους από τις 32)
  2. Ο κ. Μπίκος Χρήστος του Μήτρου (με 32 ψήφους από τις 32)
  3. Η κ. Τσονίδου-Σκεύα Ελισάβετ (Έλλη) του Αντωνίου (με 32 ψήφους από τις 32)
  4. Ο κ. Βουλγαρίδης Νικόλαος του Αλεξάνδρου (με 31 ψήφους από τις 32)
  5. Ο κ. Γιαννόπουλος Ιωάννης του Αθανασίου (με 31 ψήφους από τις 32)

Η θητεία των μελών της Οικονομικής Επιτροπής αφορά την περίοδο από 1.9.2014 έως 5.3.2017.

Στην πρώτη συνεδρίαση της Οικονομικής Επιτροπής την Παρασκευή 26/9/2014 τα μέλη της εξέλεξαν ομόφωνα ως αντιπρόεδρό της τον κ. Θυμιανίδη Κωνσταντίνο του Ιωάννη με 9 ψήφους από τις 9.

Επιτροπή Ποιότητας Ζωής

Πρόεδρος της Επιτροπής είναι ο Δήμαρχος Αλεξανδρούπολης κ. Λαμπάκης Ευάγγελος.

Ως τακτικά μέλη εκλέχθηκαν:

  1. Ο κ. Σπηλιοτόπουλος Αντώνιος του Παναγιώτη (με 32 ψήφους από τις 32 – μετά την ψηφοφορία για πρόεδρο αποχώρησε η κ. Ελένη Ιντζεπελίδου-Συτμαλίδου)
  2. Η κ. Τσονίδου-Σκεύα Ελισάβετ (Έλλη) του Αντωνίου (με 32 ψήφους από τις 32)
  3. Ο κ. Χατζηαναγνώστου Κωνσταντίνος του Γεωργίου (με 32 ψήφους από τις 32)
  4. Η κ. Ιντζεπελίδου-Συτμαλίδου Ελένη του Μιχαήλ (με 31 ψήφους από τις 32)
  5. Ο κ. Βαταμίδης Ιωάννης του Κωνσταντίνου (με 32 ψήφους από τις 32)
  6. Ο κ. Γουδουλάκης Μάριος του Ευσταθίου (με 31 ψήφους από τις 32)
  7. Η κ. Δραμανίδου Νίκη του Δημητρίου (με 31 ψήφους από τις 32)
  8. Ο κ. Αραμπατζής Κυριάκος του Πασχάλη (με 31 ψήφους από τις 32)

Ως αναπληρωματικά μέλη εκλέχθηκαν:

  1. Ο κ. Βραχιόλογλου Στυλιανός του Ιωάννη (με 32 ψήφους από τις 32)
  2. Ο κ. Μαυρίδης Κωνσταντίνος του Ανέστη (με 32 ψήφους από τις 32)
  3. Ο κ. Παντελίδης Γεώργιος του Φωτίου (με 32 ψήφους από τις 32)
  4. Ο κ. Πεϊχαμπέρης Πασχάλης του Δημητρίου (με 31 ψήφους από τις 32)
  5. Ο κ. Τζανίδης Νικόλαος του Θεμιστοκλή (με 31 ψήφους από τις 32)

Η θητεία των μελών της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής αφορά την περίοδο από 1.9.2014 έως 5.3.2017.

Στην πρώτη συνεδρίαση της Επιτροπής Ποιότητας Ζωής την Παρασκευή 26/9/2014 τα μέλη της εξέλεξαν ομόφωνα ως αντιπρόεδρό της τον κ. Αραμπατζή Κυριάκο του Πασχάλη με 8 ψήφους από τις 8.

Διαβάστε τις αποφάσεις στο διαύγεια κάνοντας κλικ στα ακόλουθα λινκ:

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *